איזה סוג תלמיד אתה ואיך מתמודדים עם הלחץ

יש שלושה טיפוסים שונים של תלמידים:

המאורגן – זה שיודע מה הוא עושה, בנה לעצמו תוכנית עבודה, וגם מצליח לעמוד בה. הוא קם מוקדם, מתיישב ללמוד, ולא קם עד שהוא מסיים את התוכנית שלו לאותו היום, לא משנה מה קורה סביבו. בד”כ אלה התלמידים שלמדו לאורך השנה או הסמסטר, ולא לומדים רק לפני מבחן הבגרות. התלמידים האלה יודעים מה הם עושים. כדאי ללמוד מהם. תמצאו אחד כזה, ותתלבשו עליו. ואם אתה זה התלמיד הזה: תפרגן לחברים שלך ותן להם איזה טיפ או סיכום…

הלחוץ / ההיסטרי – זה שיש לו מלא סיכומים ממקורות שונים, יש לו מלא דפים מבולגנים ואין לו קלסר מסודר. הוא תמיד שואל מלא שאלות את כולם, בתקווה שמישהו ידע לתת לו תשובות. הוא זה שלא יודע מאיפה מתחילים ללמוד, אבל ממש מנסה: קם מוקדם, פותר תרגילים, מסכם, וקורא את החומר, אבל הוא לא ממוקד. הוא מתחרפן מהלמידה, וגם משגע את כל הסביבה שלו עד הדרך.

מה הוא צריך לעשות? קודם כל להירגע, לארגן את החומר, ורק אז להתחיל ללמוד. הוא צריך ליצור לעצמו את תוכנית עבודה, ולנסות לפעול על פיה.

המיואש –  זה שנראה תמיד מבואס: אף פעם אין לו כוח, יש לו משהו עצוב בעיניים, הוא מתוסכל. הוא הגיע ללמוד למבחן עם מלא מוטיבציה וכוונות טובות, אבל כשהוא התחיל ללמוד, הוא הבין שאין מצב שהוא מצליח לעבור את הבחינה: יש לו פער גדול מדי להשלים, החומר קשה מדי, הוא חושב שהוא לא מספיק חכם. לכן, הוא מוותר בד”כ מראש על הלמידה והולך לבלות.

אתה יודע שאתה כזה? הדבר הראשון לעשות זה לא לחכות לרגע האחרון, אלא לנסות להיזכר כמה שיותר מוקדם שיש מבחן ולהתחבר עם התלמידים המאורגנים.

כתיבת תגובה

רשימת ציוד לבגרות

תמיד לפני בגרות עולה השאלה: מה צריך להביא לבגרות? אז הנה רשימה של הציוד הבסיסי שצריך להביא לבחינה:  1. תעודת זהות – לא יתנו לכם

קרא/י עוד